برگزاری جلسه مشترک کارشناسان شرکت فرادانه و کارشناسان شیلات استان هرمزگان

در ادامه سمینار تخصصی میگو استان هرمزگان،جلسه ای در روز سه شنبه مورخ چهارم تیر ماه با حضور کارشناسان شرکت فرادانه و دکتر ستهی با کارشناسان ادارات شهرستانی شیلات استان هرمزگان برگزار گردید.

برگزاری سمینار تخصصی پایداری پرورش میگو وانامی استان هرمزگان

شرکت فرادانه با همکاری مرکز تحقیقات و آموزش هرمزگان و اداره کل شیلات هرمزگان سمینار تخصصی با عنوان پایداری پرورش میگو وانامی برگزار نمود.

 

مدرس این سمینار جناب آقای دکتر ستهی از کشور هندوستان با توجه به نیاز پرورش دهندگان استان هرمزگان ، مباحثی پیرامون پرورش میگو وانامی و آخرین متدهای پایداری در پرورش میگو وانامی ارائه نمودند.

همچنین ایشان در ادامه سمینار جوابگو سوالات حاضران در جلسه نیز بودند.

بازدید معاون محترم وزیر و ریاست سازمان شیلات کشور از شرکت فرادانه

بازدید معاون محترم وزیر و ریاست سازمان شیلات کشور (جناب آقای دکتر خون میرزایی) ، مدیر کل محترم جهاد کشاورزی استان و مدیر محترم سازمان شیلات استان از مجموعه کارخانجات هلدینگ فرادانه

انتخاب شرکت فرادانه به عنوان تامین کننده برتر خوراک میگو

سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر به پاس همکاری گسترده شرکت فرادانه با این سازمان و پرورش دهندگان میگو استان بوشهر، شرکت فرادانه را به عنوان تامین کننده برتر خوراک میگو این استان انتخاب نمود.

بازدید جمعی از آبزی پروران استان اصفهان از شرکت فرادانه

در ابتدا جناب آقای مالکی مدیر اداری و روابط عمومی شرکت فرادانه در مورد چرخه ارزش فعالیت و اهداف و چشم اندازهای شرکت فرادانه توضیحاتی ارائه نمودند.

همچنین جناب آقای مهندس کریمی مدیر کنترل کیفیت شرکت فرادانه حضار را از قوانین و مقررات جدید سازمان دامپزشکی کشور آگاه نمودند و راهکار هایی که باید برای اجرای این قوانین انجام داد را توضیح دادند.

در این جلسه جناب آقای مهندس عرب مدیر بازرگانی و آقای دکتر نجفی مدیر تحقیق و توسعه شرکت فرادانه به پرسش های بازدید کنندگان پاسخ دادند و همچنین روشها و نکات کلیدی برای بازده بیشتر استخرهای پرورش ماهی ارائه نمودند.

در ادامه آبزی پروران شهرستان گلپایگان از خط تولید خوراک،کارخانه مکمل سازی و آزمایشگاه شرکت فرادانه بازدید کلی داشتند که در طی این بازدید جناب آقای دکتر سلطانی کارشناس شرکت فرادانه توضیحات کاملی از قسمت های مختلف مجموعه کارخانجات شرکت فرادانه به بازدید کنندگان ارائه نمودند.

تولید جمعیت تک جنس تمام ماده ماهی قزل آلای رنگین کمان در مزارع شرکت فرادانه

یکی از روشهای اصلاح نژاد گونه های پرورشی آبزیان، تغییر جنسیت گونه­های پرورشی به سمت تولید جنس بهتر و جمعیت های تک جنس می باشد.که در صنعت پرورش ماهی قزل آلای رنگین کمان نیز تولید جمعیت تمام ماده به دلایل مختلفی همواره مورد توجه بوده است.

فرآیند بلوغ جنسی در ماهی قزل­آلای­رنگین­کمان،  موجب کاهش کیفیت گوشت و افزایش حساسیت ماهی نسبت به عوامل بیماری­زا و استرس های محیطی می شود. این تغییرات در جنس نر قزل­آلای رنگین­کمان بارزتر بوده و زودترآشکار می­شود. همچنین سرعت رشد بالاتر ماهی ماده نسبت به جنس نر در سنین پایین موجب شده، استفاده از جمعیت های تک جنسیتی تمام ماده از نظر اقتصادی و شاخص های تولیدی راندمان بهتری نسبت به جمعیت های معمولی داشته باشد و پرورش دهندگان تمایل بیشتری به استفاده از جمعیت های تمام ماده داشته باشند.

اخیرا در صنعت شیلات ایران نیز تولید تخم های تک جنسیتی ماده مورد توجه واقع شده است و در تعداد اندکی از مزارع استانهای آذربایجان غربی، مازندران، فارس و اصفهان پرورش دهندگان به موفقیت هایی در این زمینه دست یافتند.

واحد تحقیق و توسعه شرکت فرادانه نیز در سال جاری با همکاری کارشناسان سازمان شیلات ایران، موفق گردید در یکی از مزارع این شرکت با عنوان شرکت دشت آبی، که یکی از بزرگترین مزارع تکثیر وپرورش ماهی در استان چهارمحال و بختیاری می باشد، بصورت پایلوت طرح تولید تخم تمام ماده قزل آلای رنگین کمان را بصورت موفقیت آمیز اجرا کند. در این طرح از ماهیان نر تغییر جنسیت یافته (ماهیان نر XX) اسپرم استحصال و برای لقاح استفاده شد.

 

در سال اول اجرای طرح، بصورت آزمایشی حدودا ۲ میلیون قطعه تخم چشم زده ی ماهی قزل آلای رنگین کمان تولید و به بازار عرضه گردید.

همچنین این شرکت با تکیه بر دانش کارشناسان و متخصصان داخلی موفق به دستیابی به دانش تولید ماهیان نر تغییر جنسیت یافته (نئومیل) گردید، که در یکی دیگر از مزارع اقماری این شرکت در سال جاری تعداد ۱۰۰۰۰  ماهی نر تغییر جنسیت یافته تولید گردید.

انتخاب شرکت فرادانه به عنوان صادر کننده نمونه استانی

طی مراسمی با حضور آقای سلیمی مدیر محترم دفتر خدمات تجاری سازمان توسعه تجارت کشور و جناب آقای دکتر سید نعیم امامی مدیر کل محترم سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری با اهداء لوح و تندیس از شرکت فرادانه به عنوان صادر کننده نمونه استانی تجلیل شد.

صادر کننده نمونه

صادر کننده نمونه

بازدید جناب آقای سلیمی و جناب آقای دکتر سید نعیم امامی از شرکت فرادانه

در حاشیه برگزاری آیین تجلیل از واحدهای صنعتی نمونه استانی جناب آقای سلیمی مدیر محترم دفتر خدمات تجاری سازمان توسعه تجارت کشور و جناب آقای دکتر سید نعیم امامی مدیر کل محترم سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان به همراه جمعی از همکاران ایشان بازدید کلی از خط تولید و آزمایشگاه و طرح توسعه شرکت فرادانه داشتند که طی این بازدید کارشناسان شرکت فرادانه توضیحات کامل در مورد مراحل تولید خوراک آبزیان در این شرکت ارائه نمودند.

 

مرکز تحقیق و توسعه نمونه کشور

انتخاب شرکت فرادانه به عنوان مرکز تحقیق و توسعه نمونه واحد های صنعتی و معدنی کشور

شرکت فرادانه بزرگترین تولید کننده خوراک آبزیان خاورمیانه  به عنوان مرکز تحقیق و توسعه نمونه واحدهای تولیدی صنعتی و معدنی کشور انتخاب و طی مراسمی با حضور دکتر قبادیانی تجلیل شد.


کسب عنوان واحد تولیدی نمونه دامپزشکی کشور

نمایشگاه شیلات تهران

افتخاری دیگر در صنعت آبزی پروری کشور

 

شرکت فرادانه به عنوان واحد تولیدی نمونه دامپزشکی کشور در روز ملی دامپزشکی مورخ ۱۴مهر ماه انتخاب گردید.